Admin Logo
themebox Logo
تاریخ:یکشنبه 28 تیر 1394-07:50 ب.ظ

آلت تناسلی مردان

اندازه آلت تناسلی مردان

اندازه آلت مردانه چقدر است؟ اضطراب در خصوص اندازه آلت رشد آلت و اندازه آن توعی تشویش و اضطراب در دوران نوجوانی و جوانی است. با وجود اینکه مردان می دانند که اندازه آلت از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما این افسانه دائمی و همیشگی وجود داشته و دارد که شجاعت جنسی وابسته به بزرگی آلت است. این در حالی است که رضایتمندی جنسی به چندین عامل وابسته است که اندازه آلت نقش تعیین کننده ای را در آن بازی نمی کند. باید توجه داشت، بزرگی آلت معادل رضایتمندی کامل جنسی نیست. گرایش تمایلات و توجهات به اندازه آلت اگر چه اندازه آلت به عنوان یکی از جنبه های آناتومی بدن انسان مورد توجه بوده، اما گرایش و توجه آن نیز متفاوت بوده و هست. به عنوان مثال در روم یا یونان قدیم آلت بزرگ مایه خنده و تمسخر بوده که آثار آن در موزه ها موجود است.


چه چیزی اندازه آلت را تعیین می کند؟

اندازه آلت بر مبنای زمینه های ژنتیکی فرد تعیین می شود. اندازه آلت در طی بلوغ تغییر می کند. رشد آلت بین سنین 10 تا 14 سالگی شروع می شود، البته این زمان در بعضی پسر بچه ها زودتر و بعضی دیرتر است. در ابتدا بیضه ها شروع به بزرگ شدن کرده و رویش موهای تناسلی آغاز می شود. رشد آلت ابتدا در طول و سپس در قطر صورت می گیرد. اندازه متوسط آلت افراد بالغ در حالت معمولی(شل) بین 4 تا 8 سانتی متر است. نوجوانان برای آگاهی از اندازه قطعی آلتشان باید تا یک ت ا دو سال پس از توقف رشد قدی خود صبر کنند.

اندازه متوسط آلت

ابعاد بدن فرد، طول آلت را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر فردی چاق و سنگین وزن باشد آلت او کوچک تر به نظر می آید. چون توسط بافت های بدن احاطه شده و گاهی در چربی های بدن فرو می رود. این حالت در اصطلاح پزشکی آلت پنهان شده نامیده می شود. تعدادی از حالات طبی وجود دارند که بر اندازه آلت تأثیر می گذارند. اینها در زمان تولد آشکار هستند و نیازمند مداخله طبی هستند.

اندازه طبیعی آلت

یکی از مشکلاتی که در بررسی و تحقیق در مورد اندازه طبیعی آلت تناسلی (در حالت شل یا راست شده ) با آن مواجه می شویم این است که آمارهای جهانی به راحتی و به صورت علمی قابل تلفیق نیست. تعداد زیادی سرشماری اینترنتی و مطالعات آماری وجود دارند، اما این تفکر که آمارها بدون نقص باشند چندان واقعی نیست.  اغلب نتایج حاصل سرشماری گزارش فردی است، و این متکی به صداقت کامل مردان در مورد اعلان اندازه آلتشان می باشد، در حالی که گرایش به سمت ادعاهای اغراق آمیز است. وقتی از شما می خواهند خودتان اندازه گیری کنید چه خواهید گفت؟ آیا اندازه ها را به سمت مقادیر بیشتر گرد نمی کنید؟

اندازه آلت در حالات شل و راست شده

اندازه شل به هیچ وجه نشانگر اندازه آلت در حالت راست شده نمی باشد. در بعضی از مردان اندازه آلت تناسلی به سختی بین حالت شل و راست شده تغییر می کند، اما اغلب مردانی آلتی با اندازه متوسط در حالت شل دارند که در حالت راست شده بطور قابل توجه بزرگ می شود. جالب توجه این است که اغلب اندازه آلت در حالت شل، مردانی را نگران می کند!

به هر حال به جهت رفع نگرانی شما برخی از آمارهای خالص و کلی را در این جا متذکر می شویم:

- متوسط اندازه آلت در حالت شل در محدوده 4تا 8 سانتی متر است.

- متوسط اندازه آلت در حالت راست شده در محدوده 10 تا 15 سانتی متر است.

- باید توجه داشت که سرما و خستگی اندازه آلت را به صورت موقت کوچکتر می کند.

آیا قرص ها، شربت ها، لوسیون ها و روغن ها اندازه آلت را افزایش می دهند؟

هیچ مدرک معتبر علمی وجود ندارد که قرص ها، شربت ها، لوسیون ها و روغن ها اثر دائمی در بزرگ کردن آلت داشته باشند (پس بهتر است پول خود را پس انداز کنید).

آیا آلت به طور دائمی ممکن است کوچک تر شود؟

آلت در سنین بالا- کهنسالیممکن است کوچکتر شود. همچنین شواهدی است وجود دارد که ناتوانی جنسی طولانی مدت می تواند موجب کوچک شدن اندازه آلت شود. وقتی فردی چاق و سنگین وزن است، آلتش کوچکتر و جمع شده به نظر می آید. معمولاً وقتی وزن کاهش می یابد اندازه آلت به وضیغت قبلی خود بر می گردد.

آیا روش جراحی برای بزرگ کردن آلت وجود دارد؟

تعدادی تکنیک های جراحی وجود دارند که می توانند قطر و طول آلت را افزایش دهند. با آزاد کردن 2 سانتیمتر از یک رباط(لیگامنت) که آلت را در جای خود نگه می دارد می توان آن را تا حد 5 سانتی متر طولانی تر کرد. ایمپلنت های پوستی نیز می توانند طول و قطر آلت را اضافه کنند.

در مورد هر یک از اعمال جراحی باید در نظر گرفت که آیا منافع جراحی بر خطرات آن غلبه دارد یا خیر. زیرا ثابت شده است که در مقابل عوارض جانبی این اعمال، نتایج زیبایی آن ارزش نخواهد داشت.

اکثر اورولوژیست ها به جز در مواردی که بدشکلی(دفورمیتی) یا علت طبی خاصی وجود دارد، اقدام یا تجویز به این نوع اعمال جراحی نمی کنند. ضمنا چون آلت تناسلی هیچ عضله ای ندارد، بنابراین هیچ ورزشی موجب افزایش طول نخواهد داشت.

دستگاه های واکیوم  و اکستندرها می توانند اندازه آلت را به طور موقت افزایش دهند(حداکثر 24 ساعت ). این در حالی است که دستگاه های اکستندر با مکانیزم خاص کشندگی آلت و در نتیجه سلول سازی در بافت آلت می تواند به صورت دائم نیز اندازه آلت را افزایش دهد. اما تأکید می شود که این دستگاه ها نیز می توانند به ویژه اگر از استاندارد لازم برخوردار نباشند و یا به صورت صحیح استفاده نشوند، عوارضی همچون پارگی عروق خونی را به دنبال داشته باشند که موجب درد و تورم می شود.

زاویه آلت مردانه در حالت ایستایی چقدر است؟

به طور کل طبیعی این اندازه بین 20 تا 40 درجه نسبت به خط عمود است. یکی از عجایب خلقت انسان این است که این زاویه دقیقاً متناسب با زاویه واژن است. البته در یک بیماری به نام "بیماری پیرونی" آلت مردانه شخصاً خمیدگی بدشکلی دارد و به دلایل ناشناخته بافت آسیب تدریجاً وارد شفت آلت می شود، هنگامی که ایستایی رخ می دهد ممکن است شفت «اسکار» دیده آلت رو به شمال غربی باشد، در حالی که جهت سر اندام رو به جنوب شرقی است. در این مرحله رابطه جنسی اگر غیرممکن نباشد بسیار مختل خواهد بود، درمان این بیماری پیچیده است و البته هنوز زیر سؤال است اما خوشبختانه بیماری بسیار نادری است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : دانستنی های پزشکی 

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات